Catering dietetyczny – bycie fit jeszcze nigdy nie było takie łatwe!

Catering dietetyczny Poznań

Ścisłe trzymanie się zalecanego planu dietetycznego nie jest łatwe. Konieczne jest jednak do osiągnięcia pożądanych efektów, z myślą o których stworzony został plan żywieniowy. Catering dietetyczny doskonale sprawdzi się u osób, które nie mają wystarczająco wolnego czasu, aby samodzielnie przyrządzać zbilansowane posiłki.

Na czym polega catering dietetyczny?

Jest to usługa skierowana do ludzi, którzy cenią sobie zdrowy styl odżywiania. Gotowanie posiłków według ściśle określonej receptury i ze składników odpowiedniej jakości może jednak nastręczać pewnych trudności. Jest to zajęcie bardzo czasochłonne. Ponadto w przypadku, gdy dana osoba gotuje dania tylko dla siebie, przeważnie spożywa je przez kilka dni. To z kolei często koliduje z planem dietetycznym, który wymaga odpowiedniego urozmaicenia jadłospisu.

W ramach cateringu klient otrzymuje kilka razy w tygodniu zestaw gotowych dań, które wystarczy tylko podgrzać. Już w trakcie negocjacji warunków umowy możliwe jest ustalenie godziny, o której zostaną przywiezione posiłki. Jednocześnie należy wybrać jeden z wariantów dietetycznych. Różnią się one wartością kaloryczną dań wchodzących w skład menu lub brakiem czynników alergennych, takich jak laktoza czy gluten.

Zdrowa i bezpieczna żywność

Potrawy dostarczane przez firmę cateringową przyrządzane są z zachowaniem najwyższych standardów żywieniowych. Składniki dań pochodzą od zaufanych dostawców, którzy stosują prawidłowe zasady uprawy oraz przechowywania artykułów spożywczych. Duży nacisk kładzie się również na proces przyrządzania posiłków. Wszystkie potrawy przygotowywane są w warunkach sanitarnych oraz wedle wskazań technologów żywności.

Dietetycy dbają o to, aby wartość kaloryczna posiłków była zgodna z danym planem dietetycznym. Jednocześnie dużą uwagę przywiązuje się do nakładania odpowiednich porcji. Opakowania z gotowymi daniami są szczelnie zamykane i przewożone do miejsca wskazanego przez klienta w bezpiecznych warunkach. Takie zabiegi sprawiają, że otrzymuje on zestaw pysznych i zbilansowanych posiłków na kilka dni.

Dieta dla każdego

Catering dietetyczny posiada szereg zalet, które czynią z niego usługę wyjątkową. Przede wszystkim osoba korzystająca z takiej możliwości oszczędza mnóstwo czasu, który musiałaby poświęcić na zakupy produktów oraz gotowanie poszczególnych dań. Ponadto samodzielne wyliczanie kalorii oraz skrupulatne porcjowanie posiłków w warunkach domowych jest bardzo utrudnione. Zdecydowanie lepiej jest skorzystać z profesjonalnej usługi, która nadzorowana jest przez dietetyków oraz technologów żywności.

Z takich możliwości może korzystać praktycznie każdy – nawet osoba, która jest uczulona na niektóre składniki pokarmowe. Dzięki rozmaitym wariantom jadłospisu możliwy jest dobór diety idealnej, która pomoże w zachowaniu szczupłej sylwetki i dostarczy organizmowi mnóstwo energii.

Post Your Comment Here

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *